Niebezpieczeństwa związane z używaniem lakieru do paznokci leżą w jego toksyczności. Niektóre nowoczesne kosmetyki do pielęgnacji paznokci zawierają następujące składniki, które mogą poważnie zaszkodzić naszemu zdrowiu jeśli będą nadużywane:

Toluen - Rozpuszczalnik, który daje paznokciom gładkie wykończenie i zachowuje pigment. Toluen może wpływać na centralny układ nerwowygo i powodować zaburzenia rozrodczości. Dodatkowo może wywoływać bóle głowy, osłabienie, omdlenia i nudności.

Formaldehyd - Bezbarwny gaz, który zwiększa trwałość lakieru. Jeśli cierpisz na alergie, kontakt z formaldehydem może powodować zapalenie skóry i możliwe oparzenia chemiczne. W cięższych przypadkach może powodować zaburzenia rytmu serca, drgawki a nawet raka.

Ftalan dibutylu- stosuje się jako zapach. Obecność tego niebezpiecznego składnika może powodować zaburzenia endokrynologiczne, choroby ginekologiczne i choroby układu oddechowego .

Naukowcy przeprowadzili badanie z udziałem grupy kobiet.

6 godzin po malowaniu paznokci większość uczestników wykazuje podwyższony poziom fosforanu difenylu - pochodnej fosforanu trifenylu, który powstaje w procesie metabolizmu. 

10 godzin po rozpoczęciu eksperymentu poziom fosforanu difenylu w organizmie wszystkich uczestników wzrósł do 7 razy powyżej normy.

Te wyniki są naprawdę niepokojące.

ZOBACZ INNE POMYSŁY:


Panel Logowania


Zapamiętaj mnie na 14 dni.

Lub

Zarejestruj się