w

1 listopada jedziesz na groby bliskich? To błąd, o którym mało kto wie.

Ta informacja z pewnością dla wielu osób będzie totalnym zaskoczeniem, gdyż zdecydowana większość z nas 1 listopada co roku odwiedza groby swoich zmarłych bliskich i nikt specjalnie z tym nigdy nie dyskutuje, tym bardziej, że jest to ustawowo dzień wolny od pracy, co również sugeruje ludziom, iż to właśnie tego dnia należy udać się na cmentarze. Cytując klasyka: „Nic bardziej mylnego!” Ale jak to?!

Otóż drogi czytelniku 1 listopada nazywany Dniem Wszystkich Świętych (Uroczystość Wszystkich Świętych) jest dniem ku czci wszystkich chrześcijan, którzy osiągnęli stan zbawienia i przebywają w niebie. Zgodnie z wiarą (doktryną) Kościoła Katolickiego jest on wyrazem wiary w obcowanie Świętych. To kiedy powinno się odwiedzać groby bliskich?!

Zgodnie z religią Katolicką właściwym dniem aby bezwzględnie odwiedzić groby swoich bliskich jest dzień 2 listopada czyli Dzień Zaduszny nazywany potocznie Zaduszkami choć zgodnie z definicją jest to „Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych”. Zgodnie z doktryną Kościoła Katolickiego ten właśnie dzień jest wyrazem przekonania o życiu wiecznym oraz o skuteczności modlitwy wstawienniczej. Wtedy również powinniśmy odwiedzić groby bliskich osób, poddać się refleksji nad życiem i przemijaniem oraz wesprzeć swoich bliskich właśnie modlitwą. Oczywiście jeśli odwiedzisz groby bliskich osób 1 listopada to nic złego się nie dzieje, jednak warto znać pewne niuanse naszej wiary skoro staramy się ich jakkolwiek przestrzegać. Uważasz, że warto o tym wiedzieć? Uświadom swoich bliskich lub znajomych!

Napisane przez Pomyslodawcy

Tak możecie realnie zmniejszyć ryzyko rozwodu jeszcze przed ślubem.

Oto kilka powodów dlaczego wycieraczki zostawiają Ci smugi na przedniej szybie.