w

Absurdalna wytyczna dla szkół publicznych w związku z nowym rokiem szkolnym.

Jeśli obserwujesz naszą stronę regularnie to z pewnością wiesz, że w tym specyficznym czasie staramy się również przekazywać Wam przydatne informacje związane z tą ogólnie niestandardową sytuacją w jakiej jesteśmy wszyscy od kilku miesięcy. Już za trochę ponad tydzień rozpocznie się nowy rok szkolny i zgodnie z obecnie obowiązującymi zarządzeniami dzieci mają wrócić do „normalnej” nauki stacjonarnej w szkołach, które mają przestrzegać nowych wytycznych w zakresie bezpieczeństwa epidemicznego!

Dlatego też przyjrzeliśmy się dokładniej owym wytycznym dla szkół, które mają być wdrażane przez dyrektorów. Generalnie nie ma w nich niczego bardzo odkrywczego i raczej można było je napisać na przerwie między lekcjami 😉 o tyle jeden fragment nas mocno zastanawia, a właściwie brzmi on dla nas absurdalnie. Mianowicie:

źródło: https://gis.gov.pl/aktualnosci/bezpieczny-powrot-do-szkol-wytyczne-men-mz-i-gis-dla-publicznych-i-niepublicznych-szkol-i-placowek-od-1-wrzesnia-2020-r/

Czyli jeśli uczeń kaszlnie lub zacznie dmuchać nos w chusteczkę to pracownik szkoły natychmiast musi takiego ucznia odizolować i wezwać rodziców? Tak w naszej ocenie wynika z tego fragmentu. Czy jedno kaszlnięcie będzie wystarczające czy muszą być trzy? Naszym zdaniem to cedowanie kompetencji lekarzy na pracowników szkół – jest to po prostu absurdalne. W sezonie jesienno-zimowym wiele dzieci chodzi do szkoły z katarem/kaszlem! Skąd taka osoba ma wiedzieć czy to katar alergiczny? Czy faktyczna infekcja dróg oddechowych? Czy jeszcze coś innego! Jakie masz zdanie w tym temacie?

Napisane przez Pomyslodawcy

Widzisz na ulicy starszą osobę handlującą np. kwiatami? Pamiętaj o tym.

Jesteś dorosła a pojawiają Ci się krosty/wypryski na twarzy? Powinnaś o tym wiedzieć.