w

Apel do nauczycieli o opamiętanie się i zdrowy rozsądek.

Obecna sytuacja jest absolutnie nietypowa dla nas wszystkich i chyba nie musimy tego nikomu tłumaczyć. Każdy z nas obecnie musi zreorganizować swoje życie chociażby częściowo i zmienić również wiele nawyków – w tym dzieci. Jak doskonale wiemy obecnie przechodzą na system edukacji zdalnej, który w żaden sposób dotychczas w tej skali w naszym kraju nie był testowany ani praktykowany.

Dlatego pewnie wielu nauczycieli po prostu nie wie jak realnie w tym systemie należy funkcjonować i dlatego już po kilku dniach pojawił się w sieci apel autorstwa Pani Amelii będącej jednocześnie mamą dzieci w wieku szkolnym jak i również nauczycielem. Uznaliśmy, że to bardzo ważny i zrozumiały przekaz, który powinno przeczytać jak najwięcej osób, dlatego go publikujemy.

Treść Apelu:

Apel do nauczycieli o opamiętanie i zdrowy rozsądek. Kochani moi wyluzujcie z tymi zadaniami!!! Bo gdy wrócicie do szkół wasi uczniowie nie będą z Wami chcieli rozmawiać. To co robi wielu z Was jest przerażające.

Szanowni Państwo.
Zwracam się do Państwa z ogromną prośbą o opamiętanie i zdrowy rozsądek. Piszę przede wszystkim jako rodzic, ale i jako nauczyciel, ponieważ patrzę na pewne działania z przerażeniem. Przepraszam, że kieruję te słowa do ogółu i z góry przepraszam, jeżeli ktoś się czuje urażony.

Absolutnie nie jest to moim zamieram.
My, rodzice, nauczyciele, a przede wszystkim nasze dzieci, znaleźliśmy się w nowej sytuacji. Sytuacji, która od wszystkich wymaga samodyscypliny i pewnego zaparcia. Trudno jest mi pogodzić się z faktem, że dostaję od Państwa ogrom zadań do wykonania przez moje dzieci. Musimy się z tym zmierzyć i zapewniam Państwa, że podchodzimy do tego rzetelnie.

Przynajmniej się staramy. Jednak po dzisiejszym dniu zauważam, że to do niczego dobrego nie prowadzi. Skoro mnie jest trudno odnaleźć się w niektórych poleceniach do zadań, to co dopiero moim dzieciom. Chcę, jako rodzic, pełnić funkcję wspierającą i doradczą, a okazuje się, że spędziłam dziś przy komputerze kilka godzin pomagając moim dzieciom.

Przed nami jeszcze do wykonania plakaty, prace plastyczne itp. Trudo znaleźć czas na czytanie lektur, oglądanie ich adaptacji, czy słuchanie muzyki. Pomyślcie Państwo o tych rodzicach, którzy normalnie pracują i mają więcej niż jedno dziecko w szkole. Bardzo Państwa proszę, jako rodzic, o rozsądek i wyważenie przesyłanych zadań.

Pozwolę sobie także przypomnieć Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek sytemu oświaty w związku zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Na mocy tego rozporządzeni do 25 marca zawieszona zostaje działalność dydaktyczna, wychowawcza i opiekuńcza szkół. Oznacza to, że w trakcie zawieszenia działalności dydaktycznej szkół m.in:

– zadania przesyłane przez nauczycieli w ramach tzw. nauczania zdalnego nie mogą mieć charakteru obligatoryjnego, ich wykonanie bądź niewykonanie nie może być podstawą do wystawienia oceny ani w trakcie zawieszenia działalności dydaktycznej, ani po jej ustaniu,

– nauczyciele nie mogą realizować nowych tematów albo też zalecać uczniom samodzielnego opracowania takich tematów.

Drodzy Państwo, musimy wypracować rozwiązanie tego problemu. Wiem, że Państwo są doświadczonymi pedagogami i kierują się w swojej pracy dobrem dziecka, o czym miałam okazję się wielokrotnie przekonać. Darzę Państwa ogromnym szacunkiem i rozumiem sytuację, w jakiej się znaleźliście. Jeszcze raz proszę o rozsądek. Pozostaję w szacunku i serdecznie pozdrawiam.

źródło apelu

Napisane przez Pomyslodawcy

Tak bezpiecznie i poprawnie zdejmiesz z dłoni rękawiczki ochronne. Instruktaż w 40 sekund.

„Seba” opluł kobietę w sklepie ale zapomniał, że mamy epidemię. Polska Policja mu przypomniała.