w

Banalny sposób na kabinę prysznicową bez zacieków z wody i żmudnego mycia.

Jeśli posiadasz w swojej łazience kabinę prysznicową to z całą pewnością znasz zalety jej używania. Nie będziemy tutaj rozprawiać w kwestiach odwiecznego konfliktu „co lepsze – prysznic czy wanna?”, bo zdania są na ten temat bardzo podzielone i wychodzimy z założenia, że jest to po prostu kwestia gustu, a jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje.

Jednak każda kabina prysznicowa posiada jeden poważny mankament – w porównaniu z wanną trudno utrzymać ją w czystości – mam na myśli powstawanie osadów wodnych na ściankach kabiny. Oczywiście są w sprzedaży kabiny ze szkłem powleczonym „super-ekstra-fantastycznymi” powłokami przeciw osadom – jednak prawda jest taka, że prędzej czy później na każdej kabinie zaczną powstawać osady. Jednak jest relatywnie tani sposób na utrzymanie dowolnej kabiny w prawie idealnej czystości.

Jeśli chcesz aby Twoja kabina prysznicowa długo była czysta a jej ewentualne mycie ograniczało się do przetarcia płynem do szyb – kup dobrej jakości (nie żaden badziew!) ściągaczkę do wody i używaj po każdym myciu – ściągnięcie wody z wnętrza kabiny zajmie Ci 20-30 sekund, koszt ściągaczki ok. 20-50zł a widok czystej kabiny jest zdecydowanie bezcenny 🙂

Napisane przez Pomyslodawcy

Tak zbierzesz znacznie szybciej naklejki na Słodziaki w Biedronce.

Nigdy tego nie rób ze zmywarką, gdyż skończy się to źle.