w

Bankomat nie wypłacił Ci pieniędzy? Powinnaś/eś o tym pamiętać.

Jeśli chciałaś/eś wypłacić gotówkę z bankomatu i po zrealizowaniu operacji maszyna nie wydała Ci pieniędzy a zostały one pobrane z Twojego konta nie panikuj. Takie sytuacje czasem się zdarzają z różnych przyczyn np. zacięcie banknotów wewnątrz bankomatu.

Najważniejsze w takiej sytuacji jest zapisanie przybliżonej godziny operacji oraz numeru ewidencyjnego bankomatu, który z reguły jest uwidoczniony na jego boku lub froncie (metalowa tabliczka z grawerem). Często również jest widoczny numer infolinii do obsługi klienta danej sieci obsługującej dany bankomat (np. Euronet, Planet Cash).

Skontaktuj się jak najszybciej z infolinią firmy obsługującej dany bankomat i poinformuj o sytuacji – otrzymasz stosowny numer zgłoszenia. Następnie również zadzwoń do swojego banku i złóż również reklamację podając numer bankomatu, datę i godzinę zdarzenia.

Bankomat podczas najbliższego tzw. rozliczenia zostanie sprawdzony pod kątem zatrzymanych/zaciętych banknotów i jeśli faktycznie będą wewnątrz maszyny Twoje pieniądze bez problemu wrócą na Twoje konto. Uważasz, że warto o tym wiedzieć? Uświadom swoich bliskich lub/i znajomych 🙂 

Napisane przez Pomyslodawcy

Widzisz popękany, odpadający lukier na pączku? To istotny sygnał, który warto znać.

Parzysz herbatę z cukrem już wsypanym do kubka? Powinnaś/eś o tym wiedzieć.