w

Cała prawda o „świeżej rybce” w smażalniach nad polskim morzem.

Wypoczynek nad polskim morzem większości z nas kojarzy się bezwzględnie również ze smażonymi rybami, które można dostać praktycznie w każdej nadmorskiej miejscowości w Polsce. Jest jednak pewien „drobiazg”, o którym powinien wiedzieć każdy, kto chce zakupić świeżą rybę na obiad w dowolnej smażalni nad Bałtykiem w czasie wakacji.

Jeśli liczysz na świeżego dorsza złowionego rano i kupionego przez właściciela smażalni prosto z rybackiego kutra to możesz wszelkie takie historie od razu włożyć między bajki. Dorsze serwowane w smażalniach w tym czasie to ryby mrożone w dodatku zapłacisz za nie majątek! Dlaczego?

Ponieważ obecnie od 2020 roku obowiązuje CAŁKOWITY zakaz połowu dorsza bałtyckiego. Zakaz obejmuje obszar ICES: 24-26 czyli praktycznie całkowity obszar polskiego wybrzeża. Dodatkowo dorsz jest rybą drogą i ciężko właścicielom takich punktów gastronomicznych przewidzieć ile ryby „zejdzie” danego dnia – więc również z tego powodu serwują dorsze mrożone. W trakcie wakacji jeśli chcesz świeżej ryby to najszybciej możesz zjeść świeżą flądrę, gdyż jest to ryba tania i łowiona na bieżąco. Zatem zastanów się czy chcesz zapłacić majątek za mrożonego dorsza czy jednak lepiej wybrać świeżą flądrę? 🙂 Uważasz, że warto o tym wiedzieć? Uświadom swoich bliskich lub/i znajomych 🙂

Napisane przez Pomyslodawcy

Wetrzyj to pod pachy a pozbędziesz się nadmiernego pocenia.

Pamiętaj o tym idąc na kebaba. Dzięki temu masz pewność dobrego wyboru.