w

Chcesz aby masło po wyjęciu z lodówki od razu było bardziej miękkie? Zmień jego miejsce w lodówce.

Chyba nikt z nas nie nie przepada za tym, gdy musi posmarować pieczywo twardym masłem. Jest to szczególnie frustrujące kiedy na dodatek się spieszymy do pracy, szkoły czy gdziekolwiek indziej. Bardzo często podczas prób rozsmarowania takiego masła na pieczywie dochodzi do dodatkowej „awarii” – dziur w miękiszu kromki, co podbija poziom frustracji.

Jeśli nie chcesz zmieniać zwykłego masła na różnego rodzaju „super-ekstra” łatwe do smarowania o każdej porze dnia i nocy tzw. mixy, których składy równie często pozostawiają wiele do życzenia. To wystarczy, że zmienisz miejsce przechowywania w lodówce kostki masła, a będzie ono łatwiejsze do smarowania tuż po wyjęciu z lodówki.

Przełóż je na jedną z wyższych półek znajdujących się bezpośrednio na drzwiach chłodziarki. Jest to jedno z najcieplejszych miejsc w lodówce (np. w porównaniu z miejscem w głębi lodówki przy tylnej ściance!) między innymi dlatego, że „ociepla się” przy każdym otwarciu, dzięki temu Twoje masło nie będzie twarde „na kość”.

Napisane przez Pomyslodawcy

Podsmażając mięso mielone na patelni widzisz duży wyciek wody? To dlatego tak się dzieje.

Nie wyobrażasz sobie poranka bez kawy z mlekiem i żyjesz w pośpiechu? To ten trik może Ci się spodobać.