w

Chcesz błyszczące kafle w łazience lub kuchni? Musisz to wiedzieć.

Jeśli planujesz aby w Twoim domu/mieszkaniu w jakimkolwiek pomieszczeniu pojawiły się błyszczące kafle tak modne w ostatnim czasie musisz pamiętać, że są ich dwa rodzaje, które istotnie się różnią!

Gres polerowany – to tak zwany gres barwiony w masie kafla a następnie dopiero polerowany na wysoki połysk. Przy powstaniu ewentualnego odprysku kafla nie będzie on tak bardzo widoczny, gdyż pod błyszczącą warstwą nadal jest ten sam kolor kafla. Jednak kafle te posiadają również swoje wady, należy je zaimpregnować jeszcze przed fugowaniem a następnie co jakiś czas odświeżać impregnację, gdyż w innym przypadku mogą się łatwo zabarwić np. przez chwilę nie wytartą rozlaną herbatą na podłodze.

Gres polerowany SZKLIWIONY – gres ten jest znacznie bardziej oporny na ewentualne zabarwienia rozlanymi płynami, a dodatkowo nie wymaga impregnacji. Jednak jest bardziej delikatny na odpryski w wyniku uderzenia oraz w razie odprysku pod błyszczącą warstwą może znajdować się inny kolor tzw. rdzenia co powoduje, że jest on bardziej widoczny. Wynika to z tego, że kolor tego gresu uzyskuje się przez zabarwienie jedynie górnej powierzchni kafla, którą następnie pokrywa się szkliwem. Uważasz, że to wartościowa wiedza, która może się przydać Twoim bliskim lub/i znajomym? Uświadom ich o tym 🙂

Napisane przez Pomyslodawcy

Żenujący występ w „Pytaniu na śniadanie” podbija internet.

Widzisz pracownika rozładowującego dostawę w sklepie w godzinach otwarcia? Musisz to wiedzieć.