w

Chcesz kupić bób w foliowych torebkach? Musisz o tym pamiętać.

Bób to przysmak sezonowy, który cieszy się bardzo dużą popularnością w naszym kraju. Jeśli czytasz nasze publikacje regularnie to wiesz, że zawiera mnóstwo składników odżywczych zarówno łupina jak i jej wnętrze.( Jeśli nie, to TU możesz przeczytać 😉 ) Co ciekawe, w niektórych krajach w ogóle nie jada się bobu i jest on wykorzystywany wyłącznie jako pasza dla bydła. Ale powracając do realiów naszego kraju to warto jednak wiedzieć, że jeśli kupujesz bób pakowany w torebki foliowe (czyli w większości przypadków!) to musisz przestrzegać kilku bardzo istotnych zasad z tym związanych aby wybrać smaczny i świeży bób:

  • nigdy nie kupuj bobu, który w tych foliowych woreczkach leży bezpośrednio na słońcu np. na straganach. W takich warunkach bób w ciągu już kilkudziesięciu minut zaczyna się psuć.
  • przed zakupem otwórz ten plastikowy worek i powąchaj bób – zapach powinien być delikatny i przyjemny – stary lub źle przechowywany bób intensywnie śmierdzi – jeśli poczujesz ten zapach nie będziesz mieć wątpliwości 🙂
  • łupiny świeżego dobrze przechowywanego bobu powinny być BEZ PLAM intensywnie zielonego koloru. (jeśli jest blady lub zaczyna brązowieć – nie kupuj!)
  • jeśli zaraz po zakupie nie możesz gotować bobu przesyp go do miski lub papierowej torby i schowaj do lodówki – nigdy nie przechowuj go nadal w tym plastikowym worku.

Napisane przez Pomyslodawcy

Masz dość upału? Tak szybko i skutecznie się ochłodzisz. Mało znany sposób.

Obserwuj swój stolec podczas upałów. Jeśli zauważysz coś takiego to istotny sygnał.