w

Chcesz kupić dziecku chomika? Miej tego świadomość, żeby później nie było niemiłej niespodzianki.

Chyba każdy rodzic musi przejść przez etap zwierzaka w mniejszym lub większym stopniu – bo dzieci wiercą dziurę w brzuchu a ich koledzy lub koleżanki mają zwierzątko.

Oczywiście posiadanie zwierzęcia i przekazywanie prawidłowych wzorców zachowań wobec zwierząt ma ogromne zalety i nie można z tym polemizować. Czasem rodzice pod presją dzieci próbują „wybrnąć z sytuacji” kupując spontanicznie dzieciom chomika jednak realnie nie mając pojęcia na temat chociażby tego jak wygląda cykl dobowy tych zwierząt.

Więc wyjaśnijmy to raz na zawsze – chomiki są zwierzętami nocnymi tzn. ich główna aktywność w ciągu doby przypada na noc i czy tego chcemy czy nie tak to właśnie wygląda. Każdy rodzic powinien o tym wiedzieć aby potem nie było zaskoczenia i rozczarowania tym bardziej, że chomiki wtedy (szczególnie w klatkach) hałasują a nawet najlepszej jakości kołowrotek również wydaje dźwięki, których Ty lub Twoje dziecko możecie po prostu nie zaakceptować w czasie snu.

Zatem dobrze przemyśl swój wybór tak abyś nie zrobił/a krzywdy nie tylko sobie (nie mogąc spać) lub zwierzęciu (próbując na siłę zmieniać jego cykl dobowy). Uważasz, że warto o tym wiedzieć? Uświadom swoich bliskich lub/i znajomych 🙂

Napisane przez Pomyslodawcy

🤩 Na tyle różnych sposobów możesz podać Przysmak Świętokrzyski.

Nie możesz zasnąć w łóżku a cały dzień chciało Ci się spać❓Pamiętaj o tym.⏰