w

Chcesz kupić dziecku chomika? Musisz mieć tego świadomość, żeby nie było zdziwienia.

Chyba każdy rodzic musi przejść przez etap zwierzaka w mniejszym lub większym stopniu – bo dzieci wiercą dziurę w brzuchu a ich koledzy lub koleżanki mają zwierzątko. Oczywiście posiadanie zwierzęcia i przekazywanie prawidłowych wzorców zachowań wobec zwierząt ma ogromne zalety i nie można z tym polemizować. Czasem rodzice pod presją dzieci próbują „wybrnąć z sytuacji” kupując spontanicznie dzieciom chomika jednak realnie nie mając pojęcia na temat chociażby tego jak wygląda cykl dobowy tych zwierząt.

Więc wyjaśnijmy to raz na zawsze – chomiki są zwierzętami nocnymi tzn. ich główna aktywność w ciągu doby przypada na noc i czy tego chcemy czy nie tak to właśnie wygląda. Każdy rodzic powinien o tym wiedzieć aby potem nie było zaskoczenia i rozczarowania tym bardziej, że chomiki wtedy (szczególnie w klatkach) hałasują a nawet najlepszej jakości kołowrotek również wydaje dźwięki, których Ty lub Twoje dziecko możecie po prostu nie zaakceptować w czasie snu.

Zatem dobrze przemyśl swój wybór tak abyś nie zrobił/a krzywdy nie tylko sobie (nie mogąc spać) lub zwierzęciu (próbując na siłę zmieniać jego cykl dobowy). Uważasz, że warto o tym wiedzieć? Uświadom swoich bliskich lub/i znajomych 🙂

Napisane przez Pomyslodawcy

Tak zawsze wybierzesz słodkie i dojrzałe pomarańcze bez pestek.

Nie wiesz ile „wypada” dać w kopercie na Weselu? Oto wyjaśnienie.