w

Chcesz kupić dziecku chomika, to musisz mieć tego świadomość, żeby później nie było niemiłej niespodzianki.

Chyba każdy rodzic musi przejść przez etap zwierzaka w mniejszym lub większym stopniu – bo dzieci wiercą dziurę w brzuchu a ich koledzy lub koleżanki mają zwierzątko.

Oczywiście posiadanie zwierzęcia i przekazywanie prawidłowych wzorców zachowań wobec zwierząt ma ogromne zalety i nie można z tym polemizować. Czasem rodzice pod presją dzieci próbują „wybrnąć z sytuacji” kupując spontanicznie dzieciom chomika jednak realnie nie mając pojęcia na temat chociażby tego jak wygląda cykl dobowy tych zwierząt.

Więc wyjaśnijmy to raz na zawsze – chomiki są zwierzętami nocnymi tzn. ich główna aktywność w ciągu doby przypada na noc i czy tego chcemy czy nie tak to właśnie wygląda. Każdy rodzic powinien o tym wiedzieć aby potem nie było zaskoczenia i rozczarowania tym bardziej, że chomiki wtedy (szczególnie w klatkach) hałasują a nawet najlepszej jakości kołowrotek również wydaje dźwięki, których Ty lub Twoje dziecko możecie po prostu nie zaakceptować w czasie snu

.Zatem dobrze przemyśl swój wybór tak abyś nie zrobił/a krzywdy nie tylko sobie (nie mogąc spać) lub zwierzęciu (próbując na siłę zmieniać jego cykl dobowy).

Napisane przez Pomyslodawcy

Czasem warto wysłać SMSa samemu do siebie. To przydatny sposób w pewnych sytuacjach.

Na to należy spojrzeć podczas wybierania oliwy z oliwek w sklepie. Dzięki temu masz pewność odpowiedniej jakości.