w

Chcesz mniej płacić za gaz? Oto sposób na niższe rachunki.

Rok 2022 w Polsce zaczęliśmy z przytupem, podwyżki cen prądu, gazu oraz żywności widać już w całym kraju a będzie tylko drożej. Do tego wszystkiego doszły jeszcze podwyżki stóp procentowych, które dadzą się we znaki setkom tysięcy Polaków, którzy w ostatnich latach kupili wymarzone mieszkania. Dlatego dzisiaj przygotowaliśmy dla Was kilka wskazówek, które pozwolą Wam REALNIE i przede wszystkim LEGALNIE zaoszczędzić na rachunkach za gaz, które niebawem mogą być astronomiczne. Oto one:

  1. Gotując wodę w czajniku na kuchence gazowej zawsze podgrzewaj tylko tyle wody ile w danym momencie potrzebujesz.
  2. Regularnie odkamieniaj czajnik – osad z kamienia wodnego wydłuża czas gotowania wody.
  3. Dopasowuj zawsze wielkość garnka do wielkości palnika, wtedy proces gotowania jest szybszy a zatem zmniejszasz zużycie gazu.
  4. Gotując cokolwiek w garnkach, używaj pokrywek – dzięki temu skracasz czas gotowania nawet o 30% a zatem znacząco redukujesz zużycie gazu.
  5. Jeśli gazu używasz do ogrzewania mieszkania lub domu koniecznie uszczelnij okna i nie zasłaniaj niczym grzejników. Sprawdź czy instalacja CO nie jest zapowietrzona. Nie przegrzewaj pomieszczeń czyli znajdź optymalną najniższą możliwą temperaturę, która wszystkim domownikom zapewnia komfort termiczny. Wietrz pomieszczenia szybko i intensywnie tak aby nie wychłodzić murów a wymienić powietrze wewnątrz domu/mieszkania. Jeśli masz elektroniczny programator do pieca od ogrzewania ustaw kilka cykli nagrzewania mieszkania/domu w ciągu dnia np. 3 x 2 godziny i wyłączaj ogrzewanie na noc – lepiej śpimy w niższych temperaturach.
  6. Jeśli gazu używasz do podgrzewania wody w kranie to pamiętaj aby brać prysznic zamiast kąpieli.

Uważasz, że warto o tym wiedzieć? Przekaż to swoim bliskim lub znajomym.

Napisane przez Pomyslodawcy

Tak rozpoznasz polskie truskawki od zagranicznych udających polskie.

Ogórek gruntowy po obraniu ma taki biały miąższ? Musisz to wiedzieć.