w

Chcesz szybko przejść przez pasy i włączyć zielone światło?

Jeśli chcesz szybko przejść przez przejście dla pieszych, na którym działa sygnalizacja świetlna i jest tam taki przycisk dla pieszych, który można nacisnąć, to wiedz, że on nie działa do końca tak jak myślisz (jak i prawdopodobnie większość użytkowników dróg). Takie przyciski z reguły tylko dają sygnał dla systemu zmiany świateł, że na przejściu oczekuje pieszy.

Jednak w znakomitej większości przypadków i tak czasy cykli zmiany świateł na dużych skrzyżowaniach są zaprogramowane „odgórnie” i to, że naciśniesz ten przycisk niewiele, o ile cokolwiek zmieni. Jednak pewnie słyszałaś/eś kiedyś, że można użyć specjalnego kodu naciskając ten przycisk aby natychmiast zmienić światło na zielone?

No właśnie. Dlatego przy okazji rozprawimy się z tą czasem pojawiającą się w sieci plotką, która mówi o tym, że odpowiednia sekwencja dotknięć takiego przycisku wywołuje natychmiastowe zatrzymanie samochodów oraz zapalenie zielonego światła dla pieszych – to bzdura. Możesz to potwierdzić w dowolnym urzędzie odpowiedzialnym za utrzymanie dróg nawet drogą telefoniczną! Uważasz, że warto o tym wiedzieć? Uświadom swoich bliskich lub/i znajomych 🙂

Napisane przez Pomyslodawcy

Nigdy nie popełnij tego błędu używając zmywarki, bo zalejesz mieszkanie.

Ukryta funkcja czerwonych koszyków w Biedronce, o której warto wiedzieć.