w

Chcesz znacznie mniej płacić za wodę w mieszkaniu? Oto sposób.

Bieżąca woda w obecnych czasach to coś bez czego nie jesteśmy w stanie sobie wyobrazić wielu codziennych czynności. Najczęściej uświadamiamy sobie naszą zależność od „wody w kranach” wtedy gdy najczęściej wskutek awarii nagle jej zabraknie.

Ceny wody z roku na rok stale rosną a zatem z naszych portfeli regularnie ubywa co raz więcej pieniędzy. Jednak czasem wystarczy zmienić kilka codziennych nawyków aby w sposób znaczący zaoszczędzić na rachunkach za wodę w skali roku. Poniżej znajdziesz te, które zapewnią największą różnicę!

– Zadbaj o to aby każdy kran w Twoim mieszkaniu posiadał sprawny tzw. perlator czyli napowietrzacz wody. Dzięki temu struga wody wydaje się większa niż jest faktycznie co hamuje zapędy użytkowników do zwiększania jej wypływu 🙂 i ogranicza zużycie.

– Bierz częściej prysznic zamiast kąpieli w ten sposób w Twojej kieszeni jednorazowo zostaje nawet ok. 3-4 złotych.

– Zakręcaj kran podczas golenia lub mycia zębów.

– Sprawdź szczelność baterii prysznicowej, umywalkowej, zlewozmywakowej

– Sprawdź szczelność spłuczki w WC – nieszczelna spłuczka to nawet kilka m3 (metrów sześciennych) wody uciekającej wprost do kanalizacji – czyli mówiąc wprost – Twoich pieniędzy!

– Zmniejsz ilość zużywanej wody przez spłuczkę do minimalnego optimum – większość obecnych spłuczek ma płynną regulację stopnia zapełnienia zbiornika.

Przestrzegając powyższych zasad na bieżąco, 4 osobowa rodzina w ciągu roku jest w stanie zminimalizować rachunki za wodę nawet o kilkaset złotych! Pamiętaj, że płacisz nie tylko za dostarczenie wody ale również za wygenerowane ścieki na podstawie ilości dostarczonej do domu/mieszkania wody. Przy okazji również ostrzegamy…

…że za stosowanie magnesów neodymowych w celu spowolnienia liczników wody możesz otrzymać kilkanaście tysięcy złotych kary, a większość nowych liczników jest zabezpieczona przed taką ingerencją lub nawet zarejestruje taką próbę (liczniki radiowe). Uważasz, że warto o tym wiedzieć? Uświadom swoich bliskich lub/i znajomych 🙂

Napisane przez Pomyslodawcy

Bardzo wymowny i mocny spot akcji społecznej „Wolna Szkoła”.

Znasz tę tanią maść na przeziębienie? Ma wiele zastosowań, których możesz nie znać.