w

Chcesz zrobić zapasy mąki, ryżu, cukru lub podobnych produktów? Musisz o tym wiedzieć.

Jeśli z uwagi na obecną sytuację zaczynasz robić zapasy różnych produktów spożywczych to ta informacja z pewnością Ci się przyda. Jedne z podstawowych produktów, które zaczynamy gromadzić w ramach tak zwanych zapasów w tego typu sytuacjach to mąki, ryże, kasze, makarony czy cukier.

Wynika to głównie z tego, że są one z reguły produktami, które bez trudu można długi czas przechowywać oraz mogą służyć do przygotowania relatywnie dużej ilości różnorodnych posiłków. Jednak gromadząc tego typu zapasy należy bezwzględnie pamiętać o pewnych podstawowych zasadach bezpieczeństwa – szczególnie, gdy mają być zdatne do spożycia w razie niespodziewanej sytuacji.

Mianowicie większość tego typu produktów jest zapakowana w papierowych opakowaniach fabrycznych, które nie zabezpieczają zawartych w nich produktów przed zawilgoceniem czy na przykład przed molami spożywczymi, które mogą się do nich przedostać. Jeśli mole spożywcze zalęgną Ci się w zapasach niezabezpieczonej żywności to WSZYSTKO musisz wyrzucić! Dlatego jeśli postanowiłaś/eś zrobić większe zapasy takich produktów spożywczych to musisz je dobrze zabezpieczyć. Jest na szczęście na to bardzo prosty i co ważne tani sposób. ZOBACZ:

1. Włóż  mąkę/kaszę/ryż lub inny produkt w papierowym opakowaniu do zwykłej torebki śniadaniowej (pasują idealnie rozmiarem do opakowań 1kg), a następnie…

2. …zawiń folię na górze i zaklej szczelnie dowolną taśmą klejącą.

3. W ten sposób zapakowanym zapasom nie grożą mole spożywcze czy zawilgocenie.

Uważasz, że warto o tym wiedzieć? Uświadom swoich najbliższych lub/i znajomych. 🙂

Napisane przez Pomyslodawcy

Używasz płynu micelarnego? Zatem musisz o tym wiedzieć i pamiętać.

Miałaś/eś taką kolorową sprężynę do zabawy jako dziecko? Powinnaś/eś to wiedzieć.