w

Chciałabyś sprzedać Bon Turystyczny? Musisz to wiedzieć.

Polski Bon Turystyczny oficjalnie został uruchomiony dosłownie dwa dni temu tj. 1 sierpnia 2020 roku. Program ten ma być pomocą dla polskiej branży turystycznej z jednej strony oraz z drugiej strony dla rodzin z dziećmi, które mogą z niego skorzystać. Bon jest przyznawany automatycznie na każde dziecko w kwocie 500 zł. ( lub 1000 zł. na dziecko niepełnosprawne) – nie trzeba składać żadnych wniosków! Wystarczy, że jeden z rodziców zaloguje się na platformie pue.zus.pl i aktywuje przyznany bon/bony. Można go wykorzystać do marca 2022 roku.

Nie trzeba było długo czekać, aby w sieci, na jednym z popularnych serwisów ogłoszeniowych zaczęły się pojawiać oferty sprzedaży Bonu Turystycznego. Jednak w tym miejscu należy mieć świadomość tego, że Ustawodawca przewidział możliwość takiego „cwaniakowania” i jest to niezgodne z prawem! Co za to grozi?!

Za próbę (tak, za samą próbę!) odsprzedaży Bonu Turystycznego może zostać nałożona grzywna (nawet do miliona złotych!), kara ograniczenia wolności lub kara pozbawienia wolności do lat 3! Dlatego każdy, komu przyszedłby do głowy taki „genialny” pomysł na wymianę bonu na „żywą gotówkę” powinien natychmiast wybić sobie z głowy ten pomysł. Uważasz, że warto o tym wiedzieć? Uświadom swoich bliskich lub/i znajomych 🙂

Napisane przez Pomyslodawcy

Niespodziewane zmiany w sklepach ws. obowiązku noszenia maseczek lub przyłbic.

Darmowy zabieg estetyczny u stomatologa na NFZ. Mało kto o tym wie.