w

Ciągle się zamartwiasz o różne sprawy i nie możesz przestać? Powinnaś mieć tego świadomość.

Nie ma ludzi, którzy są odporni na wszystkie możliwe emocje oraz potrafią przejść obojętnie obok wszystkich życiowych problemów. Prędzej czy później każdy z nas o coś się martwi w swoim życiu. To absolutnie normalne pod warunkiem, że mamy ku temu realne, rzeczywiste podstawy i martwimy się epizodycznie nie ciągle i nieustannie. Niestety są osoby, które zamartwiają się o najróżniejsze, często bardzo nieprawdopodobne rzeczy, których szansa zdarzenia jest równa wygranej w totka lub nawet mniejsza.

W takiej sytuacji nie jest to już zwykłe martwienie się, a chroniczne zamartwianie, które jest po prostu jednostką chorobową nazywaną „Zespółem lęku uogólnionego” (zaburzenie lękowe uogólnione, ang. generalised anxiety disorder, w skrócie GAD). Osoby cierpiące na to schorzenie niestety non-stop odczuwają lęk i codziennie zamartwiają się o najróżniejsze rzeczy, co więcej nie potrafią przestać i często mówią, że nie są w stanie nad tym zapanować. Niestety jest to prawdą.

Bardzo często również taka osoba tłumaczy swoje zachowanie najbliższym tym, że stara się po prostu przewidywać wszystkie możliwe zagrożenia i w ten sposób chce im zapobiegać. W bardzo zaawansowanych fazach tego zespołu lękowego osoba cierpiąca zaczyna mieć świadomość tego, że coś jest nie tak, ciągłe zamartwianie się zaczyna ją męczyć, ale…

…kompletnie nie może sobie z tym poradzić, co gorsze jej zachowanie bardzo często może już również negatywnie oddziaływać na rodzinę. Zatem jeśli dostrzegasz taki problem u siebie lub u bliskiej Ci osoby, to wiedz, że można sobie z tym poradzić z pomocą terapii prowadzonej przez specjalistę. Uważasz, że warto o tym wiedzieć? Uświadom swoich bliskich lub/i znajomych!

Napisane przez Pomyslodawcy

Idziesz spać po północy z piątku na sobotę? To najpewniej dlatego tak robisz.

Tak przygotujesz perfekcyjne jajko w koszulce, nawet za pierwszym razem.