w

Ciężko Ci oddychać w maseczce? Oto dlaczego tak masz.

Nakaz zakrywania ust i nosa obowiązuje obecnie w przestrzeniach zamkniętych w miejscach publicznych (np. sklepy, komunikacja miejska etc.) i raczej nie zapowiada się na to abyśmy szybko się ich (maseczek) na stałe pozbyli, zgodnie ze słowami chociażby Ministra Zdrowia. Dlatego jeśli nosisz maskę to ważne abyś wiedziała o jednym podstawowym błędzie, który wiele osób popełnia absolutnie bezwiednie natychmiast po założeniu maseczki!

Niestety nikt nas na ten temat nie uświadomił, więc skąd mamy wiedzieć skoro nie jesteśmy lekarzami? Naszym zdaniem powinni o tym przypominać non-stop w telewizji! Ten błąd przekłada się właśnie u wielu osób na problemy z oddychaniem w maseczkach co finalnie prowokuje ludzi do zdejmowania ich na brody czy poniżej nosa aby zakrywały tylko usta.

O co chodzi?

Otóż po założeniu maseczki na twarz większość ludzi zaczyna kompletnie bezwiednie oddychać ustami! Robiąc zarówno wdech jak i wydech przez usta! (załóż swoją maskę i się przekonaj 🙂 ) To wynikowo doprowadza do tego, że zaczynamy oddychać znacznie płycej niż zwykle, nie używając przepony oraz finalnie również nieświadomie zwiększamy szybkość oddychania co przekłada się właśnie na odczuwanie dyskomfortu oddechowego! To właśnie stąd bierze się uczucie duszności u większości osób noszących maseczki!

Jak z tym walczyć?

Musisz postarać się kontrolować oddech w maseczce przez kilka dni tak aby wdech wykonywać przez nos i oprzeć się pokusie szybszych wdechów przez usta. Jeśli zapanujesz nad tym przez okres dosłownie kilku dni to nauczysz swój mózg nowego wzorca oddechowego w masce i w końcu przestaniesz odczuwać w niej dyskomfort. Uważasz, że warto o tym wiedzieć? Przekaż to swoim bliskim lub/i znajomym. 🙂

Napisane przez Pomyslodawcy

Skuteczny domowy sposób, który odstraszy od Ciebie komary! Mało kto go zna.

Domowy odstraszacz komarów na działkę, balkon lub wyjazd w plener. Super skuteczny a mało znany.