w

Cyrk zastąpił żywe zwierzęta hologramami. Pomysł i efekt zasługuje na pochwałę.

Cyrki zaczynają dostrzegać społeczny sprzeciw wobec „tradycji” męczenia zwierząt.

Foto: kadr z nagrania na youtube.com "Optoma impresses audiences with a holographic circus experience"

Niemiecki Cyrk Roncalli wpadł na zaiste genialny pomysł widząc zmiany społeczne na świecie w kontekście co raz szerszego potępiania „tradycji tresury” żywych zwierząt w cyrkach. Postanowili je ostatecznie zastąpić ich wirtualnymi odpowiednikami – jednak w niebyle jaki sposób! Cyfrowe zamienniki zwierząt są prezentowane z pomocą technologii holograficznej projektorów firmy Optoma.

Wyzwanie było to zdecydowanie poważne, gdyż musieli wypełnić namiot cyrkowy szerokości 32 metrów i wysokości 5 metrów specjalnymi 11 projektorami laserowymi aby zapewnić widoczność projekcji dla 360 ° kąta widzenia – czyli tak aby cała widownia z każdej strony uzyskała odpowiedni efekt wizualny.

Foto: kadr z nagrania na youtube.com „Optoma impresses audiences with a holographic circus experience”

Trzeba bezwzględnie przyznać, że efekt tego pomysłu jest wspaniały. Wszelkie dostępne opinie widzów po przedstawieniach na terenie Niemczech i Austrii są niezwykle pozytywne, żeby nie powiedzieć euforyczne. Chyba nie ma się czemu dziwić skoro w końcu można pójść do cyrku bez wyrzutów sumienia i świadomości, że wspiera się proceder męczenia zwierząt.

Sprawdziliśmy z ciekawości ile kosztuje mniej więcej jeden projektor użyty do tego niezwykłego przedstawienia a jest to Optoma ZU850 – koszt jednej sztuki to ok. 50 000 zł a użyto ich 11! Tym większy szacunek dla Cyrku, że podjęli się takiego bądź co bądź ryzyka w imię dobra zwierząt.

Poniżej możecie zobaczyć fragmenty tego niezwykłego spektaklu na nagraniu:

Napisane przez Pomyslodawcy

Pamiętaj o tym ustawiając naczynia w zmywarce. To bardzo istotne wbrew pozorom.

Tak zrobisz domowy klimatyzator ze zwykłego wiatraka. W końcu realnie schłodzisz mieszkanie.