w

Czeka Cię zdejmowanie lampek choinkowych 🎄❓ Pamiętaj o tym a będą służyć Ci długie lata.

W wielu polskich domach po Święcie Trzech Króli ( czyli 6 stycznia ) zaczyna się poświąteczne rozbieranie choinek oraz powrót domowego wystroju do tak zwanej „normalności”. Jeśli w Twoim domu również praktykujecie termin 6 stycznia jako graniczny czas dla świątecznych dekoracji to warto abyście pamiętali o kilku zasadach dotyczących zdejmowania lampek choinkowych.

Zdejmowanie plączących się lampek choinkowych to jedna z najczęściej nielubianych czynności podczas „rozbierania” choinek. Niezależnie od tego czy używacie tradycyjnych lampek czy LEDowych ta czynność wygląda dokładnie tak samo – tak samo frustrująco. Lampki plączą się, choinka kłuje Twoje ręce, itp. Jak wiesz również doskonale zwykłe lampki co raz ciężej dostać, gdyż są wypierane przez LED, które z reguły są kilka razy droższe.

Mało kto jednak wie, że etap zdejmowania lampek ma największy wpływ na ich trwałość i to żebyście mogli je wykorzystać za rok!

Dlatego pamiętaj:

– podczas zdejmowania NIE SZARPIEMY kabli i nie ściągamy lampek siłowo, gdyż kable zasilające lampki są bardzo cienkie i łatwo uszkodzić zarówno sam kabel (przerwać go pod izolacją) czy też uszkodzić gniazdo danej żarówki – np. luzując styki.

– po zdjęciu ich z choinki należy DELIKATNIE (najlepiej w dwie osoby) rozprostować i nawinąć na przykład na kawałek tektury, co ułatwi Wam ich założenie za rok – nie będą poplątane.

– lampki należy zamknąć szczelnie w foliowym worku z jak najmniejszą ilością powietrza wewnątrz aby nie doszło do skraplania wilgoci wewnątrz oraz aby nie złapały wilgoci z powietrza z pomieszczenia gdy przechowujesz je na przykład w piwnicy czy garażu. Inaczej za rok mogą szybko „strzelić” czyli przepalić się i będziesz zmuszona/y kupić nowe.

Uważasz, że warto o tym wiedzieć? Uświadom swoich bliskich lub/i znajomych 🙂

Napisane przez Pomyslodawcy

🚗 🚘 Chcesz szybko i skutecznie odparować szyby w samochodzie❓ Oto sposób.

Chcesz aby Twoja kabina prysznicowa 🛁 nie miała zacieków z wody bez żmudnego 😫 mycia?