w

Czy policja będzie wlepiać mandaty za świętowanie Sylwestra na ulicach czy osiedlach?

Od kilku dni cała Polska żyje tematem najnowszych restrykcji ogłoszonych przez naszych rządzących. Górale podnoszą alarm, iż grozi im bankructwo a przygotowania do sezonu już ruszyły pełną parą co pociąga za sobą ogromne koszty m.in. za naśnieżenie oraz przygotowanie stoków, które teraz będą świeciły pustkami. Jednak temat, który rozgrzał do czerwoności dyskusję publiczną w całej Polsce to ograniczenia związane z Sylwestrem.

Przypomnijmy, że rządzący ogłosili, iż 31 grudnia 2020 o godzinie 19:00 rozpocznie się tzw. godzina policyjna czyli zakaz przemieszczania się, który ma potrwać do 6:00 1 stycznia 2021. Już pomijamy kwestię niezgodności z Konstytucją tego obostrzenia, o której od kilku dni informują mainstreamowe media kilkanaście razy dziennie, ale to obostrzenie jest tak absurdalne samo w sobie, że ciężko tego nie skomentować.

Przecież każdy kto będzie chciał iść na tzw. „Domówkę” i tak na nią pójdzie! Po prostu impreza zostanie rozplanowana na dłuższy czas i tyle. W ten sposób z całą pewnością nie zostaną ograniczone liczne spotkania towarzyskie, a jedynie właśnie często tradycyjne wyjścia tysięcy ludzi na osiedlowe skwerki, przed bloki, czy na place zabaw, aby przez 15-20 minut puścić fajerwerki i rozejść się do domów. Całość odbyłaby się przecież na wolnym powietrzu i każdy miałby maski na twarzy. Czy to bardziej ryzykowne niż domówka trwająca 11 godzin? Z całą pewnością nie.  Jednak dziś…

…tj. 21 grudnia 2020 na antenie RMF FM Pan Michał Dworczyk (czyli szef Kancelarii Premiera) zapytany przez dziennikarza o kwestię egzekwowania sylwestrowych obostrzeń odpowiedział dość jednoznacznie: „Tak, będą podejmowane interwencje, jeśli przepisy wprowadzone w związku z pandemią będą łamane”. Zatem osoby, które wyjdą na zewnątrz chociażby o północy puścić fajerwerki, aby potem wrócić do domu, muszą liczyć się z ryzykiem otrzymania mandatu.

Napisane przez Pomyslodawcy

Absurdalność segregacji śmieci na przykładzie pudełka po Pizzy. Wiesz jak poprawnie je wyrzucić?

Łamiesz się opłatkiem z bliskimi podczas Wigilii? Oto czego nie wiesz o tej tradycji.