w

Kasjer proponuje Ci doładowanie, hot-doga, kawę czy dodatkowy produkt? Następnym razem pamiętaj o tym.

Jeśli kasjer proponuje Ci doładowanie, kawę, hot-doga czy inny produkt promocyjny to nie dlatego, że koniecznie chce Ci go wepchnąć lub ma takie ambicje sprzedażowe tylko dlatego, że ma takie wytyczne od kierownictwa! Nawet jeśli kasjer zna klienta i wie doskonale, że ten klient na 100% tego nie kupi lub wie nawet, że tego nie lubi MUSI wykonać schemat, którego oczekuje od niego pracodawca.

Dlaczego?

Sprzedawców kontroluje się poprzez tzw. tajemniczego klienta czyli nieznaną osobę, która przychodzi do placówki handlowej i wykonuje tzw. zakupy kontrolne obserwując zachowanie sprzedawcy. Taki kontroler obserwuje nawet zachowanie sprzedawcy w stosunku do innych klientów.

Jeśli zatem sprzedawca nawet zna Cię nie może odstąpić od narzuconych odgórnie zasad, gdyż może się to dla niego skończyć nawet wypowiedzeniem umowy o pracę bo nigdy nie wie czy inny klient nie przeprowadza akurat kontroli.

Dodatkowo warto pamiętać, że to tzw. zachęcanie do zakupów impulsywnych, które mają wciąż dużą skuteczność i często są ważną częścią przychodów różnych placówek handlowych. Dlatego, mimo swojej irytacji bądź uprzejmy dla sprzedawców takiej sytuacji oni po prostu muszą wykonać swoją pracę nawet jeśli Ciebie jako klienta to denerwuje czy irytuje. Uważasz, że to przydatna informacja i powinno się promować taką świadomość wśród konsumentów? Uświadom swoich bliskich lub/i znajomych 🙂 

Napisane przez Pomyslodawcy

Masz kubki z takimi rowkami na dnie? Oto wyjaśnienie do czego one służą.

Marszczy Ci się skóra na dłoniach podczas kąpieli? Oto wyjaśnienie.