w

Dlatego lepiej nie nosić telefonu w tylnej kieszeni obcisłych spodni.

Żyjemy w czasach, w których posiadanie smartfona jest w większości przypadków jedną z najbardziej oczywistych spraw. Można właściwie stwierdzić, że każdy z nas posiada takie urządzenie i codziennie praktycznie się z nim nie rozstaje. Nasze smartfony spędzają z nami całe dnie i przemierzają z nami tysiące kilometrów. No właśnie, a w trakcie tych podróży trzeba je jakoś wygodnie przenosić. Niestety najczęściej jak się okazuje lądują one w kieszeniach naszych spodni lub wszelkiej maści saszetkach czy torebkach. O ile noszenie ich w wewnątrz torebek/saszetek jest stosunkowo bezpieczne tak już, gdy znajdują się w kieszeniach niekoniecznie i nie mamy tu na myśli jakichkolwiek zdrowotnych spraw.

W ostatnim czasie można zaobserwować nową modę – szczególnie wśród młodych kobiet, które noszą telefony w tylnej kieszeni spodni – mówiąc wprost – na pupie. Pomińmy już nawet wszelkie walory wizualno-estetyczne, które są w ten sposób po prostu zepsute, gdyż pupa traci ładny kształt. Jednak co gorsza, przenosząc w ten sposób telefon narażamy go na bardzo poważne i kosztowne uszkodzenie – nie chodzi o jego zgniecenie przez to, że na nim usiądziemy – to oczywiste. Mamy na myśli zupełnie inne uszkodzenie mechaniczne, o którym mało kto wie.

W trakcie chodzenia spodnie w tym miejscu bardzo mocno pracują – napinają się a z nimi również odkształca się ekran telefonu, który w pewnym momencie może zostać poważnie uszkodzony po tysiącach takich mikronaprężeń. Objawem takiego uszkodzenia jest np. samoczynne włączanie aplikacji przez telefon zupełnie tak jakby ktoś po ekranie poruszał palcem – to uszkodzenie digitizera – czyli warstwy dotykowej ekranu, której naprawa jest bardzo kosztowna. Dlatego zastanów się czy noszenie telefonu w tym miejscu się opłaca.

Napisane przez Pomyslodawcy

Tego o łamaniu się opłatkiem w Wigilię nikt Ci nie powiedział.

Jeśli wstajesz w nocy zrobić siku, to powinnaś/eś to wiedzieć.