w

Dlatego każdy mężczyzna powinien SOBIE wykonać test ciążowy raz na jakiś czas.

Test ciążowy może być narzędziem domowej prewencyjnej diagnostyki.

Mężczyzna i test ciążowy? Czy to jakiś żart?! NIE to nie żart, chociaż z pewnością po przeczytaniu tytułu tego artykułu pomyślało w ten sposób bardzo dużo przedstawicieli płci męskiej. Jednak Panowie dla własnego dobra powinniście o tym wiedzieć:

Mężczyźni w wieku 15 – 35 lat powinni regularnie wykonywać test ciążowy ponieważ może on wykryć raka jąder u mężczyzn. Jeśli mężczyzna wykona test ciążowy i otrzyma wynik pozytywny (dwie kreski) oznacza to, że z dużym prawdopodobieństwem ma raka jąder. Największą grupą ryzyka są właśnie mężczyźni w tym konkretnym przedziale wiekowym – w późniejszym wieku ta choroba praktycznie nie występuje. Ciążę u kobiet i raka jądra u mężczyzn łączy jedno…

Organizm zarówno u kobiety w ciąży jak i u mężczyzny z rakiem jądra posiada podwyższone wydzielanie hormonu zwanego gonadotropiną kosmówkową, w skrócie beta-hCG. W ten sposób można wykryć raka jąder nawet bardzo wczesnym stadium co pozwala na znacznie szybszą interwencję medyczną i znacząco zwiększa szanse na całkowite wyleczenie. Na szczęście też ta odmiana raka nawet w późniejszych stadiach daje wysokie prawdopodobieństwo wyzdrowienia. Pamiętaj jednak, że nawet jeśli test wyjdzie negatywnie ale masz inne objawy, które mogą wskazywać na tę chorobę nie ignoruj ich i natychmiast skontaktuj się z lekarzem. Uważasz, że warto o tym wiedzieć? Uświadom swoich bliskich i znajomych.

Napisane przez Pomyslodawcy

Skutek uboczny zwykłych gum do żucia, o którym mało kto wie.

Wypłynęło nagranie z interwencji Policji w Lubinie. Mężczyzna zmarł.