w

Dlatego nigdy nie powinno się korzystać z telefonu, gdy jest podłączony kablem do ładowarki.

Jeśli masz w nawyku regularne korzystanie z telefonu, gdy jest on podłączony kablem do ładowarki sieciowej to powinnaś/powinieneś jak najszybciej przestać tak robić. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że jest to bardzo kosztowny często nawyk, który czasem może być również niebezpieczny.

Dlaczego?

Otóż jeśli korzystasz z podłączonego do ładowarki telefonu to stopniowo uszkadzasz po pierwsze sam kabel od ładowarki – poniżej zdjęcie „książkowego” takiego uszkodzenia.

Tego typu uszkodzenia kabla najczęściej są wynikiem bardzo częstego i regularnego korzystania z telefonu podpiętego do ładowarki np. leżąc w łóżku, na kanapie etc. Kabel regularnie wyginany w tym miejscu w końcu ulegnie całkowitemu uszkodzeniu (jak na zdjęciu) a wcześniej zaczniesz zauważać, że Twój telefon znacznie dłużej się ładuje. To już pierwsza z oznak uszkodzenia. Jednak to nie wszystko.

Kolejnym bardzo charakterystycznym uszkodzeniem i jednocześnie znacznie bardziej kosztownym od uszkodzenia kabla jest uszkodzenie samego portu ładowania w telefonie, poprzez jego obluzowanie a czasem także częściowe naderwanie lutów na płycie głównej telefonu. Taka naprawa to już w zależności od telefonu koszt od 100 do nawet 300 złotych.

Ale to nadal nie wszystko, wspomnieliśmy o zagrożeniu, ano właśnie – zagrożeniem jest uszkodzony kabel, który może w skrajnych przypadkach nawet zagrażać porażeniem prądem. Dlatego pamiętaj – NIGDY nie używaj telefonu podczas ładowania.

Napisane przez Pomyslodawcy

Jeśli w kolejce do kasy ktoś zostawił sam koszyk/wózek i się oddalił, to warto o tym pamiętać.

Jeśli u Twojego dziecka w szkole są „średnie ważone” i uważasz, że ten sposób liczenia ich jest niesprawiedliwy, pamiętaj.