w

Dlatego warto ścierać żółty ser na kanapki.

Dobrej jakości żółty ser jest wyśmienitym źródłem wielu wartości odżywczych, które są ważne dla każdego człowieka. Są to między innymi: białko, witaminy (A, D, E, K, B2, B12), a także minerały takie jak cynk, fosfor czy wapń! Dlatego właśnie zadbać o to, aby był stałym elementem naszej codziennej diety.

Jednak mimo tych wszystkich zalet wciąż należy pamiętać, że jest to produkt wysokokaloryczny, dlatego jego spożycie musi być zrównoważone.  Dodatkowo jak zapewne również wiesz (lub nie) żółty ser jest w większości przypadków produktem bardzo ciężkostrawnym! Jednak mimo tych drobnych „mankamentów” wiele osób w tym dzieci nie wyobraża sobie kanapek bez niego. Co zatem zrobić z tym „fantem”?

Jeśli Ty również nie wyobrażasz sobie życia bez codziennej kanapki z żółtym serem, to możesz skorzystać z tego prostego sposobu. Kupuj żółty ser w kostce (nie plastrach) i ścieraj go na tarce wprost na kanapkę! Dzięki temu po pierwsze zostanie dokładniej rozdrobniony w czasie gryzienia, po drugie wynikowo także szybciej i dokładniej zostanie strawiony w żołądku. Uważasz, że warto o tym wiedzieć? Uświadom swoich bliskich lub/i znajomych 🙂

Napisane przez Pomyslodawcy

Genialny sposób na odnalezienie rodzica zagubionego dziecka na plaży. Warto znać.

Nie możesz zasnąć przez tzw. „natłok myśli”? Tak sobie z tym poradzisz.