w

Dodatkowe zastosowanie paragonu z każdego sklepu, o którym mało kto wie!

Sklepowe paragony to jedna z tych rzeczy, które każdy z nas ma możliwość gromadzić w dużych ilościach zupełnie przy okazji codziennych zakupów. Oczywiście z reguły zbieramy i przechowujemy wyłącznie te paragony, które są potwierdzeniem dokonania jakiegoś wartościowego/drogiego zakupu, na który chcemy mieć w razie potrzeby możliwość reklamacji czy naprawy gwarancyjnej. To zrozumiałe.

Jednak jak się okazuje paragony mogą sprawdzić się również doskonale do innych zastosowań. Jest to wynikiem tego, że drukowane są na papierze termicznym, który to nasączony jest tzw. emulsją termoczułą. Emulsja termoczuła to najczęściej zawiesina drobnokrystalicznych światłoczułych soli srebra w żelatynie.

Dlatego papier używany do drukowania paragonów znakomicie pozwala wyczyścić szkła okularów z wszelkich zabrudzeń a dodatkowo dzięki obecności soli srebra ( mają działanie antybakteryjne) delikatnie je dezynfekuje. Jeśli nosisz okulary to spróbuj tej metody przy najbliższej okazji a zobaczysz jak czyste będą szkła Twoich okularów. Teraz zaczniesz zbierać paragony za każdy nawet najmniejszy zakup 🙂 Jeśli uważasz, że warto o tym wiedzieć? Uświadom swoich bliskich lub/i znajomych 🙂 ZOBACZ:

Napisane przez Pomyslodawcy

Apel wkurzonego klienta ws. kas samoobsługowych w Biedronce.

Niespodziewane zmiany w sklepach ws. obowiązku noszenia maseczek lub przyłbic.