w

Dojrzewanie dawno za Tobą, ale wyskakują Ci krosty? Powinnaś to wiedzieć.

Wbrew pozorom przyczyny nie są takie oczywiste.

Jeśli jesteś dorosłym człowiekiem, który okres dojrzewania ma już dawno za sobą ale jednak przychodzi Ci się co jakiś czas zmagać z różnego rodzaju krostami czy zmianami trądzikowymi na twarzy musisz znać możliwe przyczyny tego zjawiska na Twojej twarzy. Prawdopodobnie myślisz, że winę za to ponoszą zaburzenia gospodarki hormonalnej w Twoim organizmie jednak to nie to. W rzeczywistości BARDZO RZADKO ogólnoustrojowe zaburzenia hormonalne są przyczyną wyprysków u osób dorosłych. Najczęstsze przyczyny to:

– niewłaściwa dieta bogata w duże ilości produktów wysoko przetworzonych w tym fast foodów oraz produktów o bardzo wysokim indeksie glikemicznym. Jeśli te składniki występują często w Twoim jadłospisie to powodują stałe podwyższanie poziomu insuliny we krwi, która stymuluje produkcję androgenów nasilających łojotok!

– stały stres – to druga z najpopularniejszych przyczyn, która również nasila produkcję łoju. Pory zatykają się a w środku zaczynają się procesy zapalne. Dodatkowo jakby tego było mało organizm w okresie nasilonego stresu wydziela neuromediatory prozapalne.

– predyspozycje genetyczne także mają wpływ – szczególnie, gdy dołączymy do tego alkohol lub/i papierosy.

Tak czy inaczej zachęcam Cię do skonsultowania tego problemu z Twoim lekarzem rodzinnym, który może w razie potrzeby skierować Cię do odpowiednich specjalistów. Uważasz, że warto o tym wiedzieć? Uświadom swoich bliskich lub/i znajomych 🙂

Napisane przez Pomyslodawcy

Zdarza Ci się jeździć na „rezerwie”? Powinnaś/eś to wiedzieć.

Korzystasz z telefonu przed snem leżąc w łóżku? Lepiej przeczytaj.