w

Domowy sposób na czyszczenie złota – przygotujesz i wyczyścisz w kilka minut.

Jeśli posiadasz złotą biżuterię – niezależnie jakiego typu, którą używasz na co dzień to wiesz doskonale, że raz na jakiś czas wymaga ona odświeżenia. Można oczywiście wykonać jej czyszczenie u jubilera lub kupić dedykowany płyn do czyszczenia. Jednak również można wyczyścić ją skutecznie domowym sposobem, który wcale nie jest gorszy od „profesjonalnych” środków, a jest on znacznie tańszy.

Do przygotowania domowego preparatu do czyszczenia złota potrzebujesz 5 gram sody oczyszczonej, 60 gram płatków mydlanych oraz 1 litr letniej wody. Połacz ze sobą wszystkie składniki.

Teraz biżuterię włóż do słoika i wlej do niego przygotowany roztwór do 3/4 objętości. Zakręć szczelnie słoik i silnie nim potrząsaj przez 2-3 minuty. Na koniec wyjmij biżuterię i przepłucz pod bieżącą wodą a następnie wypoleruj miękką szmatką.

Uwaga. Ten sposób nie nadaje się do biżuterii wysadzanej jakimikolwiek kamieniami ale doskonale sprawdza się przy wszelkich obrączkach, łańcuszkach czy bransoletkach. Jeśli uważasz, tę informację za przydatną powiedz o tym swoim bliskim lub znajomym, albo po prostu udostępnij ten wpis jeśli chcesz 🙂 W ten sposób możesz wspierać propagowanie wartościowych treści w sieci 🙂

Napisane przez Pomyslodawcy

Jeśli podczas okresu masz wahania nastroju to tak możesz je przyjemnie złagodzić.

Twoje dziecko samo robi tzw. slajmy lub glutki? To przeczytaj i przemyśl to.