w

Dorosłej osobie pojawiają się krosty/wypryski na twarzy? Warto o tym wiedzieć!

Jeśli jesteś dorosłym człowiekiem, który okres dojrzewania ma już dawno za sobą ale jednak przychodzi Ci się co jakiś czas zmagać z różnego rodzaju krostami czy zmianami trądzikowymi na twarzy to musisz znać możliwe przyczyny tego nieprzyjemnego zjawiska na Twojej twarzy. Prawdopodobnie myślisz, że winę za to ponoszą zaburzenia gospodarki hormonalnej w Twoim organizmie jednak najpewniej to nie to! W rzeczywistości bardzo rzadko ogólnoustrojowe zaburzenia hormonalne są przyczyną wyprysków u osób dorosłych.

Najczęstsze przyczyny to:

– niewłaściwa dieta bogata w duże ilości produktów wysoko przetworzonych w tym fast foodów oraz produktów o bardzo wysokim indeksie glikemicznym. Jeśli te składniki występują często w Twoim jadłospisie to powodują stałe podwyższanie poziomu insuliny we krwi, która stymuluje produkcję androgenów nasilających łojotok!

– stały stres – to druga z najpopularniejszych przyczyn, która również nasila produkcję łoju. Pory zatykają się a w środku zaczynają się procesy zapalne. Dodatkowo jakby tego było mało organizm w okresie nasilonego stresu wydziela neuromediatory prozapalne.

– predyspozycje genetyczne także mają wpływ – szczególnie, gdy dołączymy do tego alkohol lub/i papierosy.

Oczywiście nigdy nie bazuj wyłącznie na informacjach znalezionych w internecie i zawsze konsultuj wszelkie wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia z lekarzem – w tym wypadku z dermatologiem! Uważasz, że warto o tym wiedzieć? Uświadom swoich bliskich lub/i znajomych.

Napisane przez Pomyslodawcy

„Typowy Janusz” w drodze do Morskiego Oka drażni jelenia i świetnie się bawi.

Kosmiczna wpadka TVP podczas transmisji z Sopotu – Wakacyjna trasa dwójki 2021