w

Dużo szronu lub zamarzniętych kropli na tylnej ściance lodówki to ważny sygnał.

Jeśli dostrzegasz na tylnej ściance swojej lodówki duże ilości szronu lub nawet zamarznięte krople wody musisz zwrócić uwagę na możliwe przyczyny takiej sytuacji:

Zbyt częste otwieranie drzwi lodówki w krótkim czasie zwiększa przedostawanie się ciepła oraz wilgotnego powietrza do wnętrza chłodziarki. Ma to bezpośredni wpływ na zwiększenie obciążenia pracy sprężarki, która musi w takich sytuacjach intensywniej pracować co może mieć wpływ na jej żywotność.

Zatkany kanał odwadniający – sprawdź czy kanał odwadniający znajdujący się po środku na dole tylnej ściany lodówki nie jest zatkany. Wtedy nadmiar skroplonej wilgoci nie wydostaje się z komory chłodniczej co prowadzi właśnie do znacznego oblodzenia lodówki.

Ustawienie zbyt niskiej temperatury w lodówce również przyczynia się do zwiększonego szronienia, gdyż skroplona wilgoć nie zdąży spłynąć do kanału odwadniającego.

Wkładanie wilgotnych/mokrych produktów bez przykrycia do lodówki. – Wkładanie ciepłych lub gorących produktów, które w niskiej temperaturze we wnętrzu lodówki zaczynają intensywniej parować.

Zbyt duża ilość szronu może być również wskaźnikiem tego, że uszczelka na drzwiach chłodziarki jest zużyta i należy ją wymienić, gdyż jest nieszczelna.

Napisane przez Pomyslodawcy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Tak rozpoznasz podróbki pietruszki. Nie daj się oszukać w warzywniaku. Pamiętaj o tym.

Dlatego najpewniej w ogóle nie pamiętamy pierwszych lat swojego życia.