w

Genialny sposób na odnalezienie rodzica zagubionego dziecka na plaży. Warto znać.

Problem zaginionych dzieci na polskich plażach (mamy na myśli oddalenie się od rodzica nie utopienie żeby była jasność) pojawia się co roku i zdecydowanie są to chyba jedne z najgorszych chwil dla każdego rodzica, gdy nagle nie wie gdzie jest jego dziecko i pojawiają się najgorsze myśli. Oczywiście bardzo często winnym takiej sytuacji jest sam rodzic, gdyż spuścił dziecko z zasięgu wzroku.

Jednak nie można generalizować i mówić, że jeśli komuś zaginęło dziecko na plaży to bankowo patologia. Każdy kto ma dziecko doskonale zdaje sobie sprawę z pomysłowości maluchów. Zniknięcie z zasięgu wzroku rodzica na zatłoczonej plaży nie jest specjalnym wyczynem. Dlatego uważamy, że warto byłoby wdrożyć nad Bałtykiem pomysł podpatrzony na brazylijskich plażach, gdzie ludzie stworzyli niezwykle prosty i skuteczny sposób alarmowania w sytuacji, gdy ktoś znajdzie zagubione dziecko.

Jeśli ktokolwiek znajdzie zagubione dziecko ludzie w pobliżu zaczynają rytmicznie klaskać. Następnie kolejni ludzie dołączają na zasadzie domina dzięki temu na plaży podnosi się taki hałas, że w końcu rodzic, któremu dziecko zaginęło wie w którym kierunku podążać aby znaleźć swoją pociechę. Proste i genialne. Uważasz, że warto o tym wiedzieć? Przekaż to swoim bliskim lub/i znajomym 🙂 Na poniższym nagraniu możesz zobaczyć działanie tego systemu w praktyce:

Napisane przez Pomyslodawcy

Twój prysznic ma takie małe gumowe dysze? Oto ich prawdziwe przeznaczenie.

Dlatego warto ścierać żółty ser na kanapki.