w

Genialny trik na skrócenie kolejek do kasy – działa w każdym markecie. Przekonaj się przy najbliższej okazji.

Większość klientów sklepów niezależnie od tego czy to ogromny market czy zwykły sklep osiedlowy narzeka na tworzące się kolejki do kas oraz często również według nich zbyt wolną pracę/zbyt małą ilość kasjerów/kasjerek.

Jest jednak banalny sposób aby przyspieszyć ich pracę!

Kiedy wykładasz towary na taśmę kasową układaj je w kolejności ułatwiającej późniejsze ich szybkie zapakowanie do toreb czyli najcięższe/najtwardsze produkty na początku najlżejsze/najdelikatniejsze na końcu. Do tego wyeksponuj/ułóż w jednym kierunku (najlepiej do góry) kody kreskowe a stojąc jeszcze w kolejce przygotuj sobie portfel do dokonania płatności.

Dzięki temu kajser/ka nie będzie musiał/musiała ich szukać więc podliczanie przebiegnie jeszcze szybciej a Ty spakujesz swoje zakupy bez zbędnej zwłoki. Największym spowolnieniem obsługi kasjerskiej w marketach są właśnie klienci, którzy długo pakują swoje zakupy lub dopiero po spakowaniu zakupów szukają portfela!

Może wydaje się to prozaiczne ale jeśli większość klientów zacznie postępować w ten sposób kolejki zaczną znacznie się skracać a także związany z tym czas obsługi! W ten sposób nie tylko ułatwisz i przyspieszysz pracę kasjera ale Ty również na tym skorzystasz bo szybciej wyjdziesz ze sklepu i mniej czasu w nim spędzisz.

PS. Wybaczcie odrobinę przekoloryzowany nagłówek, ale uważam, że propagowanie tej tajemnej wiedzy jest społecznie potrzebne 🙂 Zatem edukujmy! 😀

Napisane przez Pomyslodawcy

Tak w mniej niż 5 minut przygotujesz pyszne domowe lody, które zdumieją Twoich bliskich.

Dodajesz sól do garnka zanim woda np. na zupę zacznie się gotować? Chyba powinnaś/eś o tym wiedzieć.