w

Golisz nogi czy jakąkolwiek inną część swojego ciała „pod włos”? W takim razie miej tego świadomość.

Golenie w dzisiejszych czasach jest nieodłączną czynnością życia codziennego wielu kobiet jak i mężczyzn. Nikogo nie dziwią obecnie perfekcyjnie ogolone kobiece nogi czy inne „okolice” 😉 Tak samo jak nie dziwią ogolone pachy u mężczyzn a czasem nawet i klatki piersiowe. Wciąż jednym z najpopularniejszych sposobów na regularne pozbywanie się niechcianego owłosienia jest „zwykła maszynka” z metalowymi ostrzami. Chociaż w dobie dzisiejszych maszynek z 4,5 czy nawet z 6-cioma ostrzami to słowo, to już chyba lekkie nadużycie 😉

Tak czy inaczej warto wiedzieć, że golenie „pod włos” dowolnej części ciała ( a szczególnie nóg i strefy bikini) może znacząco zwiększać ryzyko bolesnego wrastania włosków w skórę podczas ich odrastania, gdyż są „ścięte bardzo nisko” (uproszczenie). W tych konkretnych partiach ciała jest ono wyjątkowo niekomfortowe i bolesne. Dodatkowym skutkiem ubocznym jest podrażnienie mieszków włosowych, które delikatnie spuchną i będziesz mieć widoczne czerwone kropki na skórze.

Dlaczego włoski mogą wrastać w skórę?

Za wrastanie włosków w skórę mogą również odpowiadać czynniki genetyczne! Nie to nie żart! Jeśli ktoś ma genetyczne skłonności do bardzo kręconych włosów mogą one znacznie częściej wrastać w skórę! Nieregularny kształt kręconego włosa sprawia, że po ścięciu odrastający włos ma tendencję do zakrzywiania się i wbijania w powierzchnię skóry – tym bardziej, gdy został bardzo krótko ścięty.

Dodatkowym czynnikiem, który może prowokować wrastanie włosków w skórę po ogoleniu „pod włos” jest stępiona maszynka lub golenie włosków bez wcześniejszego ich nawilżenia. Kiedy łodyga włosa jest sucha, maszynce znacznie trudniej ciąć zarost, co powoduje więcej szarpania i ciągnięcia. Może to prowadzić do cięcia końcówek zarostu pod kątem, ułatwiając odrastającym włosom wbijanie się w skórę. Uważasz, że warto o tym wiedzieć? Uświadom swoich bliskich lub/i znajomych.

Napisane przez Pomyslodawcy

Tak z pomocą zwykłego wacika zrobisz dziecku pianę do zabawy w kąpieli i oszczędzisz wodę oraz płyn.

Nowy utwór autora „Patointeligencji” znów wzbudza ogromne emocje. Tym razem tematem jest Wiara.