w

Idziesz na badanie rezonansem magnetycznym? Pamiętaj, aby tak się przygotować.

Idąc na badanie rezonansem magnetycznym pamiętaj aby zdjąć wszelkie metalowe przedmioty min. biżuterię oraz poinformować obsługę jeśli masz w ciele jakiś metalowy przedmiot (implant itp.).

Dlaczego?!

Rezonans magnetyczny to ogromny magnes i jeśli nie wyjmiesz metalowych przedmiotów np. z kieszeni (czy co gorsza z ciała!) to zostaną wyrwane z ogromną siłą przez urządzenie i mogą zrobić Ci poważną krzywdę. Co prawda w większości przypadków obsługa rezonansu zawsze dokładnie Cię przepyta na tę okoliczność, ale mimo wszystko lepiej samodzielnie wcześniej o to zadbać i dokładnie usunąć wszystko o czym moglibyśmy zapomnieć tuż przed badaniem (np. kolczyki w pępku etc.).

W tym miejscu należy również zaznaczyć, że rezonans magnetyczny jest badaniem całkowicie bezpiecznym dla człowieka z medycznego punktu widzenia na przykład porównując go z prześwietleniem czy tomografią gdzie mamy do czynienia z promieniowaniem Rentgenowskim, które nie jest obojętne dla ludzkiego organizmu. Uważasz, że to wartościowa informacja? Uświadom swoich bliskich lub/i znajomych 🙂

Napisane przez Pomyslodawcy

W przedszkolu/szkole Twojego dziecka płacisz składki na Radę Rodziców? Miej zatem tego świadomość.

Wypijasz kawę i zaraz musisz iść do toalety na „dwójeczkę”? Oto wyjaśnienie tego zjawiska.