w

Idziesz na wesele i masz dylemat ile „wypada” dać w kopercie? Oto rozwiązanie.

To chyba jeden z najczęstszych dylematów, które pojawiają się w kontekście otrzymania ni stąd, ni zowąd zaproszenia na ślub i wesele kogoś z bliższej lub dalszej rodziny czy znajomych.

Zgodnie z tradycją wesele jest imprezą na której świętuje się miłość, która połączyła dwoje ludzi w gronie rodziny i bliskich znajomych nie zaś „pokazówką” kogo na ile stać, ile wypada dać w kopercie czy co inni pomyślą.

Dlatego jeśli otrzymałeś zaproszenie na ślub i wesele od osób realnie Ci bliskich, którym chcesz sprawić przyjemność swoją obecnością i wiesz, że są to ludzie, którzy dobrze rozumieją tę uroczystość to dobrym zwyczajem jest włożenie do koperty minimalnie kwoty, którą przyszli małżonkowie muszą zapłacić za Twoje/Wasze miejsca przy stole.

Skąd masz wiedzieć ile?

To nic trudnego, wystarczy po prostu zadzwonić do konkretnego lokalu (przecież masz informację gdzie odbędzie się Wesele na zaproszeniu) i zapytać ile biorą po prostu „od talerzyka”.

Jeśli jednak wiesz, że ktoś robi wesele i kalkuluje tylko to czy „się zwróci” lub co gorsza wiesz, że liczy, ile wyjdzie „na plus” to pokazuje tylko, że kompletnie nie rozumie/nie rozumieją idei zarówno ślubu jak i samej ceremonii weselnej. Dlatego w takich sytuacjach po prostu lepiej sobie odpuścić udział w takiej głupocie, jeśli zostaliście zaproszeni.

Napisane przez Pomyslodawcy

Kiedy Twój pies przechyla głowę gdy mówisz do niego – pamiętaj.

Uważaj robiąc komuś tzw. Malinkę! Może mieć poważne skutki uboczne.