w

Idziesz na wizytę do lekarza na określoną godzinę i okazuje się, że jest „poślizg czasowy” a Ty musisz długo czekać, to pamiętaj o tym.

Tę sytuację chyba każdy z nas zna, aż za dobrze, szczególnie gdy korzystamy z opieki medycznej w ramach NFZ (chociaż oczywiście nie tylko!). No powiedz…zdarzyło Ci się przyjść punktualnie na wyznaczoną godzinę wizyty u lekarza i dowiedzieć się, że dopiero do gabinetu weszła osoba ze znacznie wcześniejszej godziny, a zatem Ty musisz czekać jeszcze długi czas mimo swojej punktualności?

Jeśli na powyższe pytanie odpowiedziałaś/odpowiedziałeś właśnie twierdząco to musisz wiedzieć, że niestety godziny wizyt u danego lekarza bardzo często są godzinami orientacyjnymi, nie zaś godziną stricte wizyty. Zatem w rzeczywistości nie mamy podstaw do robienia z tego powodu „afery”, tym bardziej, gdy jest to sytuacja sporadyczna lub wystąpiła w wyniku zdarzenia losowego. Tak, ja wiem doskonale, że jest to frustrujące, szczególnie gdy jesteś punktualnie i nie możesz pozwolić sobie na tak długie oczekiwania bo na przykład wyrwałaś/wyrwałeś się z pracy.

Jednak jeśli takie sytuacje mają miejsce notorycznie (np. w Twojej przychodni rejonowej) to znaczy, że coś jest nie tak i powinno się to zmienić. W pierwszej kolejności zgłoś (na piśmie w formie skargi) problem kierownikowi przychodni i zasugeruj rozwiązanie np. wydłużenie przewidywanego czasu wizyty jednego pacjenta etc. Jeśli to nie poskutkuje to masz pełne prawo poinformować o tym fakcie NFZ, który w ramach kontraktu z daną placówką będzie mógł wyegzekwować pewne zmiany w systemie przyjmowania pacjentów w tej poradni.

Napisane przez Pomyslodawcy

Dlatego makaron do tzw. chińskich zupek jest tak sprężysty.

Kilka sposobów, które pomogą Ci ograniczyć parowanie lustra w łazience.