w

Idziesz spać po północy z piątku na sobotę? To najpewniej dlatego tak robisz.

Jeżeli często zdarza Ci się wydłużanie Twojej dziennej aktywności szczególnie w nocy z piątku na sobotę co skutkuje tym, że idziesz spać najwcześniej po północy czy nawet później, a nie są to godziny wynikające z twojego normalnego cyklu dobowego, to prawdopodobnie jesteś osobą, która w ciągu tygodnia nie ma praktycznie „wolnego czasu dla siebie”. Dlatego próbujesz sobie to „odbić” czy może bardziej zrekompensować bardzo późnym położeniem się spać.

No dobrze, ale dlaczego akurat z piątku na sobotę? To nie jest żadna reguła tylko jedna z najczęstszych sytuacji, gdyż większość ludzi nadal pracuje od poniedziałku do piątku. Zatem wydłużenie aktywności dobowej z piątku na sobotę usprawiedliwiają sobie tym, że w sobotę przecież mogą się wyspać.

Jednak równie dobrze może być to inny dzień tygodnia uzależniony po prostu od tego, aby kolejnym dniem był dzień wolny od pracy. Dzięki temu ludzie, którzy tak robią mają namiastkę swego rodzaju prywatności, gdyż inni domownicy już śpią w większości przypadków. Zgadzasz się z tym? Uważasz, że warto o tym wiedzieć? Uświadom swoich bliskich lub/i znajomych 🙂

Napisane przez Pomyslodawcy

Wstajesz w nocy, aby zrobić siku? Zapamiętaj to.

Ciągle się zamartwiasz o różne sprawy i nie możesz przestać? Powinnaś mieć tego świadomość.