w

Ile wypada dać w kopercie na Weselu? Warto wiedzieć.

To chyba jeden z najczęstszych dylematów, które pojawiają się w kontekście otrzymania ni stąd, ni zowąd zaproszenia na ślub i wesele kogoś z bliższej lub dalszej rodziny czy znajomych.Zgodnie z tradycją wesele jest imprezą na której świętuje się miłość, która połączyła dwoje ludzi w gronie rodziny i bliskich znajomych nie zaś „pokazówką” kogo na ile stać, ile wypada dać w kopercie czy co inni pomyślą.

Dlatego jeśli otrzymałeś zaproszenie na ślub i wesele od osób realnie Ci bliskich, którym chcesz sprawić przyjemność swoją obecnością i wiesz, że są to ludzie, którzy dobrze rozumieją tę uroczystość to dobrym zwyczajem jest włożenie do koperty minimalnie kwoty, którą przyszli małżonkowie muszą zapłacić za Twoje/Wasze miejsca przy stole. Skąd masz wiedzieć ile?

To nic trudnego, wystarczy po prostu zadzwonić do konkretnego lokalu (przecież masz informację gdzie odbędzie się Wesele na zaproszeniu) i zapytać ile biorą po prostu „od talerzyka”. Jeśli jednak wiesz, że ktoś robi wesele i kalkuluje tylko to czy „się zwróci” lub co gorsza wiesz, że liczy, ile wyjdzie „na plus” to pokazuje tylko, że kompletnie nie rozumie/nie rozumieją idei zarówno ślubu jak i samej ceremonii weselnej. Dlatego w takich sytuacjach po prostu lepiej sobie odpuścić udział w takiej głupocie, jeśli zostaliście zaproszeni. Uważasz, że warto o tym wiedzieć? Uświadom swoich bliskich lub/i znajomych 🙂 

Napisane przez Pomyslodawcy

Zastanawiasz po co ten plastikowy „stoliczek” na środku zamówionej pizzy? Oto wyjaśnienie.

Wstajesz w nocy zrobić siku? Warto o tym wiedzieć.