w

Jeśli dorosła osoba zmaga się z krostami lub trądzikiem na twarzy powinna o tym pamiętać.

Wbrew pozorom przyczyny nie są takie oczywiste.

Jeśli jesteś dorosłym człowiekiem, który okres dojrzewania ma już dawno za sobą ale jednak przychodzi Ci się co jakiś czas zmagać z różnego rodzaju krostami czy zmianami trądzikowymi na twarzy musisz znać możliwe przyczyny tego zjawiska na Twojej twarzy.

Prawdopodobnie myślisz, że winę za to ponoszą zaburzenia gospodarki hormonalnej w Twoim organizmie jednak to nie to. W rzeczywistości BARDZO RZADKO ogólnoustrojowe zaburzenia hormonalne są przyczyną wyprysków u osób dorosłych.

Najczęstsze przyczyny to:

– niewłaściwa dieta bogata w duże ilości produktów wysoko przetworzonych w tym fast foodów oraz produktów o bardzo wysokim indeksie glikemicznym. Jeśli te składniki występują często w Twoim jadłospisie to powodują stałe podwyższanie poziomu insuliny we krwi, która stymuluje produkcję androgenów nasilających łojotok!

– stały stres – to druga z najpopularniejszych przyczyn, która również nasila produkcję łoju. Pory zatykają się a w środku zaczynają się procesy zapalne. Dodatkowo jakby tego było mało organizm w okresie nasilonego stresu wydziela neuromediatory prozapalne.

– predyspozycje genetyczne także mają wpływ – szczególnie, gdy dołączymy do tego alkohol lub/i papierosy.

Tak czy inaczej zachęcam Cię do skonsultowania tego problemu z Twoim lekarzem rodzinnym, który może w razie potrzeby skierować Cię do odpowiednich specjalistów.

Napisane przez Pomyslodawcy

Tak pomalujesz samodzielnie ściany bez smug wałkiem jak profesjonalista.

Jeśli nie zamykasz drzwi „na klucz” po wejściu do domu – pamiętaj o tym.