w

Jeśli idziesz do toalety wypróżnić się z telefonem – pamiętaj o tym.

To już chyba znak naszych czasów. Kiedyś ludzie chadzali z gazetami do toalety, teraz ze smartfonami…

Nie ma chyba niczego zaskakującego w tym, że wiele osób chodzi z telefonami do toalety i bez przeprowadzania jakichkolwiek badań statystycznych można powiedzieć, że jest to spora grupa osób – nawet na podstawie obserwacji zachowań osób z najbliższego otoczenia. Właściwie można powiedzieć, że jest to swego rodzaju ewolucja „tradycji” występującej już wcześniej – czyli sprzed ery nowoczesnych technologii, wtedy ludzie siadali na przysłowiowym „tronie” z gazetami, a toaleta często była domową czytelnią.

Jednak o ile gazeta, miała w pewnym momencie swój koniec – tak smartfon z internetem zdecydowanie takiego naturalnego końca „lektury” nie ma – co wpływa bezpośrednio bardzo  często na znaczące wydłużenie czasu przesiadywania na toalecie.

No tak ale co w tym złego? Jak lubi niech siedzi.

A no właśnie nie do końca! Zbyt długie siedzenie na sedesie naraża taką osobę na znacznie szybsze powstanie lub nasilenie się hemoroidów. Podczas długiego siedzenia na sedesie mięśnie odbytu rozluźniają się i następuje przekrwienie co może właśnie mieć takie negatywne skutki. Przyjmuje się mówić, że każde „posiedzenie” powyżej 10 minut w toalecie jest niezdrowe.

Jeśli bliska Ci osoba ma taki nawyk poinformuj ją o tym ryzyku lub po prostu udostępnij jej ten wpis 🙂

Napisane przez Pomyslodawcy

Jeśli zostawiłaś/eś telefon na słońcu i się nagrzał – zapamiętaj jak z nim postępować.

Jeśli podczas upałów pocisz się pod biustem to pamiętaj o tym.