w

Jeśli kiedykolwiek utkniesz w windzie między piętrami pamiętaj o tym.

Windy w naszym kraju nie są żadną nowością w wysokich budynkach. Znajdują się w większości wysokich wieżowców budowanych z tzw. „wielkiej płyty” od lat 70 do 80. Często nadal niestety dźwigi od tamtych czasów choć stopniowo wymieniane nadal funkcjonują. Jednak niezależnie od tego czy mamy do czynienia z nową windą czy z tą pamiętająca poprzednią epokę – pewne zasady bezpieczeństwa są wciąż te same. Jak wiesz doskonale windy czasem mogą zaciąć się/zatrzymać między piętrami wskutek niespodziewanej awarii czy sytuacji np. brak prądu w budynku.

W razie, gdyby kiedykolwiek spotkała Cię taka sytuacja pamiętaj o podstawowej zasadzie bezpieczeństwa. Nawet jeśli uda się otworzyć drzwi od szybu na którymś z pięter tak abyś mogła/mógł wyjść absolutnie tego nie rób dopóki nie przyjedzie ekipa techniczna i nie zablokuje odpowiednio silnika windy! Dlaczego?

Skoro winda zatrzymała się między piętrami wskutek niepodziewanej sytuacji, ewentualne wyczołgiwanie się z zaciętej kabiny między piętrami jest bardzo niebezpieczne, gdyż nigdy nie masz gwarancji czy akurat w tym momencie dźwig nie ruszy i mówiąc kolokwialnie Cię nie zgniecie lub przepołowi (jeszcze bardziej obrazowo). Dopiero gdy przyjedzie ekipa techniczna i zablokuje ewentualne przypadkowe uruchomienie ponowne dźwigu możesz bezpiecznie wyjść. Uważasz, że warto o tym wiedzieć? Uświadom swoich bliskich i znajomych.

Napisane przez Pomyslodawcy

Jeśli parkując uszkodzisz zderzak o zbyt wysoki krawężnik to musisz o tym wiedzieć.

Jeden z najskuteczniejszych sposobów na zabezpieczenie przed kleszczami.