w

Jeśli kobiecie na palcach stóp wyrastają włoski, powinna o tym wiedzieć.

Nasze ciała posiadają owłosienie naturalne w różnych miejscach i jest ono zależne od wielu różnych czynników począwszy od płci, poprzez przebieg nastoletniego okresu dojrzewania na genach skończywszy. Jak wiemy, to głównie kobiety starają się dbać o gładkość swoich ciał i regularnie usuwają nadmierne owłosienie z różnych okolic ale przede wszystkim z nóg – szczególnie latem, gdy panują wysokie temperatury i wręcz trzeba nosić krótkie spodenki/spódniczki/sukienki.

Jeżeli jesteś kobietą i posiadasz owłosienie na palcach u stóp od zawsze nie masz się czym martwić – oczywiście jeśli to tzw. owłosienie szczątkowe. Jednak jeżeli zauważyłaś w ostatnim czasie, że włosków w tym miejscu zaczęło Ci przybywać, stały się ciemniejsze lub grubsze to istotny sygnał, którego nie powinnaś ignorować.

Zwiększenie ilości owłosienia na palcach u stóp lub właśnie jego zagęszczenie czy też wzmocnienie może oznaczać zaburzenia gospodarki hormonalnej w Twoim organizmie. Dlatego jeśli zauważyłabyś takie zmiany u siebie bezwzględnie udaj się do ginekologa – endokrynologa, który skieruje Cię na badania poziomu hormonów – głównie androgenów, których podwyższony poziom najszczęśniejszej odpowiada za wzrost włosków w niepożądanych miejscach u kobiet.

Uważasz, że jest to wartościowa informacja, która może się przydać Twoim bliskim/znajomym? Powiedz im o tym lub po prostu przekaż ten artykuł jeśli chcesz 🙂

Napisane przez Pomyslodawcy

W ten sposób nieświadomie niszczysz swoje ubrania podczas prania w pralce.

Jeśli kupujesz bób w foliowych torebkach, musisz o tym pamiętać.