w

Jeśli na uszczelkach swojej zmywarki po otwarciu drzwi widzisz taki osad, musisz szybko działać.

Zmywarki są w co raz większej ilości polskich domów i ich widok już nikogo specjalnie nie zaskakuje, jak miało to miejsce jeszcze kilkanaście lat temu. Stały się tak niezbędnym sprzętem w każdej kuchni, że obecnie wiele osób nie jest w stanie sobie nawet wyobrazić powrotu do zmywania ręcznego – szczególnie w dużych rodzinach.

Jednak wciąż mimo tak dużej popularności tych urządzeń, wiedza na temat ich prawidłowej eksploatacji i konserwacji kuleje, a jest to niezbędna kwestia jeśli chcemy aby działały długie lata w niezawodny sposób – no chyba, że ktoś lubi co kilka lat wydawać zbędnie pieniądze i wymieniać sprzęty domowe.

Jeśli zauważysz, że na uszczelkach dookoła drzwi Twojej zmywarki pojawił się jakikolwiek osad (na przykład taki jak na zdjęciu) to wiedz, że to najwyższy czas przeprowadzić gruntowne czyszczenie i konserwację urządzenia. Można wręcz powiedzieć, że to „ostatni dzwonek”, gdyż długotrwale używane uszczelki z takim osadem ulegną całkowitemu wypaczeniu i zmywarka zacznie po prostu przeciekać. Pamiętaj, że zmywarka może solidnie zalać mieszkanie, a niektóre ubezpieczenia mogą wyłączać odpowiedzialność za szkody wskutek tzw. rażących zaniedbań.

Zatem dokładnie wyczyść wnętrze zmywarki, ranty drzwi przylegające do uszczelek oraz same uszczelki. Na koniec dodatkowo zaimpregnuj uszczelki przy użyciu na przykład najzwyklejszej wazeliny lub wazeliny technicznej. Dzięki temu wydłużysz ich żywotność, poprawisz elastyczność oraz zabezpieczysz na jakiś czas przed szkodliwym działaniem preparatów używanych do zmywania naczyń. Jeśli uważasz, tę informację za przydatną powiedz o tym swoim bliskim lub znajomym, albo po prostu prześlij/udostępnij im ten wpis jeśli chcesz 🙂

Napisane przez Pomyslodawcy

Tak usuniesz zapach dymu z papierosów ze swoich ubrań bez prania. Przydatne po imprezach.

Tak zwiększysz swoje szanse podczas rozmowy o pracę. Wykorzystaj tę psychologiczną sztuczkę.