w

Jeśli nie bierzesz wydruku potwierdzenia płacąc kartą, to musisz to wiedzieć.

Płatności kartami na stałe zagościły już nawet w najmniejszych punktach usługowych czy placówkach handlowych. Nawet w zwykłym warzywniaku co raz częściej mamy możliwość zapłacenia za zakupy kartą. Teraz w czasie epidemii, dodatkowo jest to rekomendowany sposób płatności za wszelkie zakupy ze względów bezpieczeństwa. Wiele osób również bardzo często nie bierze wydruku z terminala płatniczego tak zwanego „potwierdzenia”.

Jeśli płacąc kartą Ty również nie bierzesz wydruku potwierdzenia to wiedz, że w dzisiejszych czasach nie ma potrzeby każdorazowego pobierania ich od sprzedawcy. Są jednak sytuacje wyjątkowe, gdy MUSISZ BEZWZGLĘDNIE zabrać ze sobą wydruk potwierdzenia i trzymać do czasu poprawnego zweryfikowania zaksięgowania danej operacji płatniczej na Twoim koncie osobistym. Takie sytuacje to:

– problem z połączeniem z bankiem podczas płatności kartą

– anulowanie transakcji w czasie jej trwania

– odrzucenie płatności nawet w wyniku błędu

– zanik prądu w placówce handlowej w czasie operacji

– jakikolwiek inny nie zidentyfikowany błąd w czasie autoryzacji

W powyższych sytuacjach ten wydrukowany świstek jest jedynym Twoim dowodem na to, co rzeczywiście wydarzyło się podczas Twojej obecności w punkcie usługowym w trakcie realizacji płatności i pomoże Ci w sytuacji np. bezpodstawnego pobrania środków z Twojego konta w wyniku błędu, gdy będziesz zmuszona/y złożyć reklamację aby odzyskać swoje pieniądze. Uważasz, że warto o tym wiedzieć? Przekaż to swoim bliskim lub/i znajomym.

Napisane przez Pomyslodawcy

Tak realnie zmniejszysz zużycie paliwa w swoim samochodzie bez żadnych modyfikacji.

Twój smartfon też prawdopodobnie ma tę funkcję. Warto o niej wiedzieć.