w

Jeśli podczas kąpieli/prysznica paruje Ci cała łazienka, to tak możesz nad tym zapanować.

Jeśli podczas Twoich wieczornych kąpieli/prysznica Twoja łazienka jest cała zaparowana to wiedz, że to bardzo częsty problem w wielu mieszkaniach znajdujących się w blokach. Jedną z najczęstszych przyczyn tego stanu jest niewydajna wentylacja grawitacyjna w budynku.

Jest jednak sposób aby zmienić ten stan rzeczy i zmniejszyć parowanie w łazience, szczególnie gdy zależy Ci na tym aby na przykład na lustrze nie pojawiały się zacieki od skroplonej wody. Zanim pójdziesz się myć, uchyl okno w pomieszczeniu znajdującym się najbliżej łazienki. Dzięki temu wzmocnisz chwilowo ciąg w kominie i znacząco zmniejszysz zaparowywanie (pod warunkiem, że posiadasz drzwi od łazienki z wlotami powietrza/kratką na dole).

Dodatkowo warto wiedzieć, że taki stan rzeczy (dużo pary w łazience) można przy okazji praktycznie wykorzystać. Jeśli masz jakieś pogniecione ubrania na przykład po jednym dniu, które planujesz założyć również jutro weź je ze sobą do łazienki na czas kąpieli! Powieś na wieszakach w dowolnym miejscu łazienki i weź kąpiel. Para zmniejszy ilość zagnieceń na ubraniu oraz odświeży je i usunie ewentualne zapachy, które osadziły się w ciągu dnia.

Napisane przez Pomyslodawcy

Tak zabezpieczysz kabinę prysznicową przed osadami z wody.

Jeśli w banku będą chcieli zeskanować/skopiować Twój dowód osobisty, pamiętaj. Oto najnowsze stanowisko Prezesa UODO w tej sprawie.