w

Jeśli podczas upałów pocisz się pod biustem to pamiętaj o tym.

Problem ten dotyka najczęściej kobiety z dużym biustem chociaż nie jest to regułą.

Dużo kobiet, które są właścicielkami większych biustów (czasem również te mniej hojnie obdarzone przez naturę) podczas upałów boryka się z problemem potu oraz podrażnień skóry pod biustem. Czasem ze względu na nadmierną potliwość w tych miejscach mogą pojawić się różne wysypki.

Jeśli ktokolwiek poleci stosowanie antyperspirantu pod biustem lub sama wpadniesz na ten pomysł „bo pod pachami działa” to wiedz, że nie powinnaś nigdy tak robić. Antyperspiranty mogą powodować zaburzenia gospodarki hormonalnej i nie pozostają bez wpływu na nasz organizm.

Szczególnie niebezpieczne dla zdrowia są parabeny i związki glinu występujące w tego typu produktach. Niektórzy twierdzą, że te związki chemiczne są czynnikiem rozwoju raka piersi dlatego aplikacja ich pod biustem to delikatnie mówiąc brak rozwagi.

Zamiast tego użyj po prostu zwykłej sody oczyszczonej – nanieś ją zwilżonymi palcami pod biust i delikatnie wmasuj. Pocenie ustąpi a przy okazji soda działa antybakteryjnie. Uważasz tę informację za wartościową i wiesz, że może się komuś przydać z Twoich bliskich lub znajomych – podziel się nią 🙂

Napisane przez Pomyslodawcy

Jeśli zostawiłaś/eś telefon na słońcu i się nagrzał – zapamiętaj jak z nim postępować.

Siedzisz w domu i czujesz jak się pocisz nic nie robiąc? To istotny sygnał.