w

Jeśli podczas upałów pojawi Ci się „gęsia skórka” to sygnał, który musisz pamiętać.

Zgodnie z prognozami na najbliższe dni (koniec czerwca 2019) ponownie mają powrócić bardzo wysokie temperatury – ponoć nawet wyższe niż były w pierwszej połowie miesiąca. Dlatego należy mieć świadomość nie tylko tego jak dbać o siebie i bliskich w tym czasie aby zminimalizować ryzyko jakichkolwiek negatywnych konsekwencji podwyższonych temperatur ale również powinno się wiedzieć co może być sygnałem naszego organizmu, że źle znosi upał.

Zatem zapamiętaj jeśli podczas upałów pojawi się na Twoim ciele (lub bliskiej Ci osoby) tzw. „gęsia skórka” to może być oznaka tzw. znużenia cieplnego, które poprzedza często udar cieplny! Udaru cieplnego możemy dostać nie tylko w wyniku przebywania na słońcu ale po prostu ze względu na przegrzanie organizmu. Dodatkowe objawy znużenia cieplnego to przyśpieszony puls, intensywne pocenie, zmęczenie, zawroty głowy lub odczuwanie tzw. fal chłodu!

Takie sytuacje najczęściej mogą się pojawić w pierwszych dniach gwałtownych upałów zanim nasz organizm przyzwyczai się do nowej sytuacji.

Jeśli ktokolwiek z Twoich bliskich dozna tego stanu, należy bezwzględnie zadbać o to aby ochładzać jego ciało oraz powinno wezwać się lekarza.

Napisane przez Pomyslodawcy

Wręczasz kwiaty w folii czy bez niej? Tylko jedna opcja jest poprawna…

Tak możesz wyciągnąć dziecku kleszcza, gdy nie masz nic innego pod ręką.